WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?

Medirevo Mucize Bitki Kenevir Nedir?

tarafından admin
0 yorum Yap

Kenevirden kenevir yağı üretilir ve sağlığa birçok faydası vardır. Kenevir yağının faydalarından bazıları şunlardır;-Kansere karşı korurKenevir yağı içeriğindeki omega-3 ve GLA yağ asidi sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek beyin kanseri, akciğer kanseri ve meme kanserine karşı iyi gelir.

Kenevir yağı özellikle akciğer kanserinde kanserin büyümesini yavaşlatır.-Kalp sağlığını korurKenevir yağı kötü kolesterolü düşürür, iyi kolesterolü yükseltir. Kalp sağlığını olumsuz yönde etkileyen rahatsızlıkları yok eder ve kan basıncını düşürür.-Mineral madde içerirKenevir yağı, potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, demir ve fosfor gibi birçok mineral maddeye sahiptir.Hormonları dengelerKenevir yağı hormonların dengelenmesi sağlar.

Özellikle menopoz dönemindeki kadınlara fayda sağlayarak menopoz dönemi sağlığını destekler.8- Kenevirden ne gibi ürünler elde edilebilir?Kenevir akla ilk uyuşturucu yapımı ile gelse bile, sağlık başta olmak üzere birçok alanda kendine kullanım alanı buluyor. Bu özelliği ile endüstriyel bir bitki olan kenevir, ilaç, kağıt, yakıt ve kumaş yapımında kullanılıyor.

Otomotiv sektöründe de faydalanılan kenevir, petrol ve petrokimya ürünlerine önemli bir alternatif olması ile dikkat çekiyor.9- Kenevir üretimi ilaç sektörünü ne yönde etkiler?Kenevir, şiddetli ağrılar çeken hastalar için adeta bir kurtarıcı. Almanya’da tıbbi kenevirin serbest bırakılmasının ardından yoğun talebe yetişilemiyor.Kenevir özü, multipl skleroz (MS) ve romatizma gibi hastalıklarda spastik kasılmalar, kronik ağrılar ve sinir ağrıları gibi şikayetlere karşı kullanılabiliyor. Kenevirin, kanser, AİDS gibi hastalıklarda iştah açıcı özelliği de bulunuyor.

Medirevo Uyelik

Bunlar da hoşunuza gidebilir

Yorum Yap